Вести Свет Ударни вести

Вучиќ за утре закажа седница на Советот за национална безбедност

Сподели:

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, закажа седница на Советот за национална безбедност на Србија, за сабота, 4 август, денот кога на Косово требаше да биде формирана Заедница на српските општини..

На седницата ќе се разговара за тоа како да се заштитат српските интереси и народот на Косово.

Сподели: