Вести Изјави Македонија Ударни вести

Заев: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион

 

Започна пленарната сесија на шефови на влади на Самитот за Западен Балкан во Познањ.

 

-Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион, а реформите во ЕУ можат да бидат паралелен процес со проширувањето со земјите кандидати, напиша премиерот Зоран Заев на својот Инстаграм профил.

 

 

Сподели: