Музика и Филм

Iron Maiden – Death Or Glory (НОВ СПОТ во живо од The Book Of Souls светската турнеја)

Хеви Метал легендите ”Ајрон Мејден” со нов спот за песната ”Death Or Glory” кој е сниман во живо од светската турнеја The Book Of Souls”

Музика и Филм

АЕРОСМИТ СЕ РАЗДЕЛУВААТ, НАЈАВИЈА ПОСЛЕДНА ТУРНЕЈА ВО 2017

Стивен Тајлер, фронтменот на Аеросмит, потврди дека бендот се распаѓа после 46 години поестоење. Аеросмит е основан во 1970 година во Бостон, Масачусетс. Последниот албум на бендот, Music from Another Dimension!, беше објавен во 2012 година. Тајлер ги потврди вестите за време на гостување во радио шоуто на Хауард Стерн, пренесува NME. „Ќе правиме турнеја […]

Музика и Филм

Axl Rose како замена на Brian Johnson во AC/DC настапува со скршено стапало (Видео)

Легендарниот фронтмен на групата Guns N’ Roses, Axl Rose по долги години се враќа на сцената,но како замена на Brian Johnson. Како што најавува Axl, AC/DC ќе биде отварачката група на Guns N’ Roses во нивната заедничка турнеја каде што Axl ке настапува за двата бенда,секоја вечер,целата турнеја.