Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Скопје е подготвено за големиот фудбалски спектакл – УЕФА Суперкупот (ВО ЖИВО)

Скопје е подготвено за големиот фудбалски спектакл – УЕФА Суперкупот, кој ќе се одржи утре на арената „Филип Втори“, каде што…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

МТСП: 84 забрани за работа на работодавци кои не ги почитувале препораките да не се работи на отворено од 11 до 17 часот

Министерството за труд и социјална политика информираше дека од 4 до 6 август државните инспектори за труд од областа безбедност…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Израел донесе одлука за затворање на канцеларијата на „Al Jazeerа“ во Ерусалим

Израелската Влада донесе одлука за затворање на канцеларијата на медиумската мрежа „Al Jazeera“ (Ал Џезира) во Ерусалим, јавува Anadolu Agency…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Собранието денеска повторно за разрешувањето на Зврлевски

Денеска Собранието на Македонија ќе ја продолжи шестата седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Државата и партиите мораат да обезбедат максимални услови за слободни избори!

По повод распишувањето на локалните избори, ЦИВИЛ – Центар за слобода уште еднаш потсетува на обврските на институциите и учесниците…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Талат Џафери го потпиша решението за распишување на локалните избори на 15. октомври

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, точно напладне го потпиша решението за распишување на локалните избори кои ќе се одржат на…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Јапонија одбележа 72 години од нуклеарниот напад врз Хирошима

Јапонија денеска одбележува 72. годишнина од нуклеарниот напад врз Хирошима. Зборувајќи на церемонија во Мировниот меморијален парк Хирошима, премиерот на…

Повеќе