Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Закажана седницата за разрешување на Јанева

 

Претсeдателот на Собранието, Талат Џафери за утре во 13 часот ја закажа седницата за разрешување на осомничената обвинителка Катица Јанева, со единствена точка на дневниот ред.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека парламентарното мнозинство и Талат Џафери одбиле да свикаат итна седница за разрешување на Катица Јанева, на нивно барање.

„СДСМ и Зоран Заев очајно на секој начин пробуваат да ја спасат Катица Јанева“, изјави координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски.

Сподели: