Алтернатива Вести Настани Свет

DW: Првиот патнички дрон во светот -ВИДЕО

Сподели:

Првото беспилотно летало во светот за превоз на патници го имаше својот прв јавен лет на почетокот на неделава во кинескиот град Гвангжу. Патничкиот дрон наречен Еханг 184 може да превезува еден патник со брзина од 100 километри на час.

Првиот патнички дрон во светот

Првото беспилотно летало во светот за превоз на патници го имаше својот прв јавен лет на почетокот на неделава во кинескиот град Гвангжу. Патничкиот дрон наречен Еханг 184 може да превезува еден патник со брзина од 100 километри на час. http://p.dw.com/p/2sJPB

Geplaatst door DW на македонски op donderdag 8 februari 2018

DW

Сподели: