Спорт

ЕУРО 2020: Со кои состави ќе започнат Португалија и Германија

Сподели:

Португалија и Германија на „Алијанц Арена“ во Минхен ќе го одиграат натпреварот од второто коло од групата Ф на Европското првенство.

Овој натпревар е дерби во оваа рунда, а Португалија со победа би обезбедија пласман во осминафиналето, додека Германија ги бара првите бодови во групата пред пресметката со Унгарија во последното коло.

Ова се официјалните состави на двете репрезентации….

Португалија: Руи Патрисио; Нелсон Семедо, Рубен Дијас, Пепе, Гереиро; Данило, Вилијам Карваљо; Диого Жота, Бруно Фернандес, Бернардо Силва; Роналдо

Германија: Нојер; Гинтер, Хумелс, Ридигер; Кимих, Гундоган, Крос, Госенс; Хаверц, Милер; Гнабри

The post ЕУРО 2020: Со кои состави ќе започнат Португалија и Германија appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: