Спорт

ФОТО: Ужас! Погледнете што јадат спортистите на Зимската олимпијада во Пекинг…

Сподели:

Руската биатлонка Валерија Васнецова, на Инстаграм ја критикуваше лошата исхрана на Зимските олимписки игри во Пекинг.

Таа објави фотографија на која се гледаат неколку макарони, компири, малку сос и неколку парчиња месо.

– Ме боли стомакот, многу сум бледа и имам големи темни кругови. Готова сум. Плачам секој ден, толку сум уморна – напишала Русинката покрај фотографијата.

Од приложеното се гледа дека храната е доста сомнителна …

Васнецова јадеше од ова мени најмалку пет дена по пристигнувањето во олимпискиот балон, а потоа жалбите на рускиот тим вродија со плод, па добија различна храна.

Малку подобро, но има и такви кои останаа на истото, па не е чудно што во Пекинг има се повеќе незадоволни.

The post ФОТО: Ужас! Погледнете што јадат спортистите на Зимската олимпијада во Пекинг… appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: