Германија во ШОК: Левандовски пронајден мртов во својот дом!

Сподели

Поранешниот тренер на Баер Леверкузен, Саша Левандовски е пронајден мртов во својот дом во Бохум.

levandovski

Поради здравствени проблеми, германскиот стратег ја напушти клупата на Унион Берлин во март, а синдромот на исцрпување (Брнаут синдром) го победи во битката за живот на 44 годишна возраст, a полицијата шпекулира дека станува збор за самоубиство.

,,Неизмерно сме тажни и изненадени од веста за смртта на Саша Левандовски – вели претседателот на второлигашот на чија клупа Левандовски седна во семптеври минатата година.

На кормилото на Баер Леверкузен, Левандовски се задржа две години. Во сезоната 2012/2013 ја делеше диригентската палка со Сами Хипија, а откако Финецот доби отказ, сам ги предводеше „фармацевтите“.

The post Германија во ШОК: Левандовски пронајден мртов во својот дом! appeared first on Спорти.


Source: Sporty