Вести Македонија Ударни вести

МВР: Регистрирани се 600 прекршоциза неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 600 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Сподели: