Спорт

На Роланд Гарос се игра 3.коло, во 1/8 се пласираа Бегу, Мугуруза и Халеп!

Сподели:

На терените на Ролан Гарос започнаа дуелите од третото коло на вториот Гренд слем турнир сезонава.

роланд гарос

Бранителот на трофејот Станислас Вавринка игра со Жереми Шарди, Ришар Гаске за противник го има Ник Киргиос, фаворитот број два Енди Мареј се соочува со Иво Карловиќ.

Осмиот носител Милош Раониќ игра против Андреј Мартин, Жил Симон за место во следната рунда ќе се бори со Виктор Троицки додека Кеи Нишикори ќе се сретне со Фернандо Вердаско.

Кај дамите програмата со победа ја отвори Гарбине Мугуруза која со 2-0 ја победи Јанина Викмаер.

Симона Халеп со 2-1 ја победи Наоми Осака, а втората фаворитка Агњешка Радванска се среќава со Барбара Стрицова.

The post На Роланд Гарос се игра 3.коло, во 1/8 се пласираа Бегу, Мугуруза и Халеп! appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: