Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Николовски: Доколку се продолжи со тактизирање постои реална можност да се направи ново парламентарно мнозинство

Сподели:

 

“Доколку во Собранието се продолжи со тактизирање и ако на кој било начин се оневозможи гласање на важните закони, а особено Законот за јавно обвинителство, Изборниот законик, Законот за одбрана, разрешувањето на Мизрахи…, во тој случај постои реална можност ние да направиме ново парламентарно мнозинство, а потоа и нова стабилна влада која ќе организира редовни парламентарни избори.

Северна Македонија нема да биде заложник на партиски и криминални интереси, правната држава и европската иднина се приоритет на граѓаните и за тоа ќе се бориме до последниот атом” – напиша Љупчо Николовски, ген. секретар на СДСМ,  вечерва на својот фејсбук профил.

Сподели: