7 дена Вести

Облачно со дожд, на планините снег

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег каде што снежната покривка ќе се зголеми. Наместа, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни (над 15 л/м²). Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 0 до 9 степени.

 

 

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сподели: