Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Пендаровски до фудбалерите: Благодарни сме на радоста што ни ја приредувате

Сподели:

 

Претседатело Стево Пендаровски по вечерашната победа на Македонската фудбалска репрезентација, на своојт фб им честиташе на фудбалерите и  напиша:

“Нашите фудбалски херои веќе ја испишаа историјата на македонскиот фудбал. Честитки за победата, пожртвуваноста, храброста и борбеноста во играта на нашата македонска фудбалска репрезентација против силниот противник”.
 
“На чекор до Катар, благодарни сме на радоста што ни ја приредувате”.
Сподели: