Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Пендаровски: Ви честитам за вечерашната игра момци! Одигравте херојски!

Сподели:

 

Ви честитам за вечерашната игра момци! Одигравте херојски. Се гордееме со вас, напиша на Фејсбук претседателот Стево Пендаровски по натпреварот Македонија – Холандија на Европското првенство во фудбал.

-На капитенот Горан Пандев му благодарам за досегашниот придонес за македонскиот фудбал. 

Стево Пендаровски, ФБ статус

Сподели: