7 дена Вести

Променливо облачно со сончеви периоди

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно со сончеви периоди, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

 

Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец.T= 8 °C, P= 984 hPa, U= 68 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Сподели: