7 дена Вести

Сончево со магла, од утре дожд

Сподели:

 

Наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

 

 

Во Скопје претпладне со појава на магла, а преку денот сончево со мала до умерена облачност.

Утре ќе има услови за локален слаб дожд.

Сподели: