Спорт

ЕУРО 2020: Украина – Македонија 2:1

  Македонија изгуби со 2:1 од фудбалската репрезентација на Украина на Европското првенство во фудбал. И покрај одличното второ полувреме коешто го одиграа македонските репрезентативци, сепак тоа беше премалку за да се анулира предноста од два гола што ја оствари Украина во првото полувреме. Со ваквиот резултат, шансите за македонската фудбалска репрезентација да оди понатаму […]