Вести Македонија Ударни вести

Заев: Австриска компанија заинтересирана да инвестира во новиот Клинички центар

Премиерот Зоран Заев вчера беше во работна посета на Република Австрија каде што се сретна со австрискиот канцелар Себастијан Курц, а беше и негов почесен гостин на Виенскиот бал. „Австрија важи за една од нашите најголеми поддржувачи. Веќе добивме една конкретна понуда која што дома ќе ја разгледаме, за австриска компанија и нејзин влез во инвестициите […]