Вести Изјави Свет Ударни вести

Рускиот новинар Муратов ја продава Нобеловата награда за да им помогне на украинските бегалци

  Новинарот и главен уредник на рускиот весник „Новаја газета“, Дмитри Муратов изјави дека Нобеловата награда за мир што ја доби лани ќе ја стави на аукција за да собере фонд за помош на украинските бегалци, пренесува мета.мк „Ги повикувам аукциските куќи кои се заинтересирани да ја огласат оваа награда, која е позната низ целиот […]