Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Претреси кај лица за скандалот Онкологија

  Полицијата од утринава врши серија претреси на повеќе локации во објекти и на лица за кои постојат сомнежи дека се дел од скандалот Онкологија, неофицијално дознава „Фокус“. Според информациите на порталот, претресите се прават во домовите на лицата за кои постојат сомнежи дека учестувале во злоупотребите на Клиниката за онкологија. Има и уапсени лекари, информираат […]

Вести Македонија Ударни вести

Се врши претрес во Управата за финансиска полиција

  Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, врши претрес во Управата за финансиска полиција, со која раководи Арафат Муареми. Информацијата за МИА, ја потврди шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.     – Претресот е во тек. Се постапува по пријава на граѓанин. Наша обврска […]

Вести Македонија Ударни вести

Во КПД Штип при претрес пронајдени мобилни, пари, прашкаста материја, ножеви

  Денеска, полициски службеници од СВР Штип, Единицата за брзо распоредување при Одделот за специјални полициски операции, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во содејство со Затворската полиција, спроведе координирана полициска акција на подрачјето на Штип. Притоа, […]