Вести Македонија Ударни вести

Груби оствари проштална средба со амбасадорката Задорожњук

  Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби денеска оствари проштална средба со амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук.     На средбата се разговараше за актуелната ситуација во Украина, која амбасадорката Задорожњук ја оцени како тешка. Северна Македонија се постави на вистинската страна на историјата со […]