Вести Изјави Македонија Ударни вести

Агенцијата за национална безбедност ќе има нов директор

  Премиерот Димитар Ковачевски најави денеска дека Агенцијата за национална безбедност, за 20 дена ќе добие нов директор, кој ќе дојде на местото на досегашниот Виктор Димовски. Премиерот не сподели повеќе детали од вчерашната затворена владина седница на која АНБ реферираше за случајот со Онишченко, со образложение дека тоа е спротивно на законот, ниту дали […]