Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Претреси во Скопје, приведено едно лице, дел од криминална група која изврши тешка кражба

  По преземени оперативни мерки и активности, полициски службеници од СВР Скопје открија криминална група која на 25.07.2023 изврши тешка…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Сузбиена криминална група за кривични дела против културното наследство и природните реткости

  Единицата за сериозен криминал и кривични дела против културното наследство при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал,…

Read More