Вести Македонија Ударни вести

Герасимовски: Населбата Пролет ќе ја има најмодерната инклузивна градинка во државата

  Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски заедно со претседателот на Владата Димитар Ковачевски направи обиколка и увид во градежните работи на градинката „Пролет“ која е во изградба.     „Мило ми е што денеска сме овде од каде се испишува една нова приказна за дечињата од населбата Пролет и Маџир Маало. Градинката “Пролет” е […]