Вести Македонија Ударни вести

Вработен во Затворската полиција ослободил затвореник од Идризово

  Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, денеска до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(47) од Скопје, за сторено кривично дело „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“, предвидено и казниво по член 373 од Кривичниот законик. Тој, во својство […]