Categories: Вести, Македонија

Силјановска на средба генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова го прими началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски. На средбата, прва по стапувањето на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Петровска – Бауер: Горди сме што Северна Македонија е сојузник во НАТО

  Претседавачот на Воениот комитет на НАТО и највисок воен старешина во Алијансата, адмиралот Роб Бауер утрово во Министерството имаше…

Повеќе