Вести Македонија

Таравари се сретна со амбасадорката на Хрватска, Нивес Тигањ

  Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска ја пречека амбасадорката на Република Хрватска во Република Северна Македонија, нејзината екселенција, Нивес Тигањ. На средбата градоначалникот Арбен Таравари и амбасадорката Нивес Тигањ договорија соработка меѓу општина Гостивар и Амбасадата на Хрватска во Скопје.   На средба се разговараше и за ктуелната политичка состојба во нашата земја, […]

Вести Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Република Хрватска

Денеска во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија се одржа средба помеѓу министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија Оливер Спасовски и амбасадорот на Република Хрватска Н.Е. Нивес Тигањ. На средбата двајцата соговорници ја потенцираа одличната соработка меѓу министерствата за внатрешни работи на двете земји, досегашната, но и поддршката на која можеме […]