Вести Македонија

Санкционирани 214 возачи на мотоцикли – 9 мотоцикли одземени

  Во текот на вчерашниот ден, во периодот од 17.00 до 23.00 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 30 возачи. Од нив, 17 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, пет возеле без возачка […]

Вести Македонија

Санкционирани 125 пијани возачи во текот на изминатата вечер

  Во текот на изминатата вечер (06/07.08.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 125 возачи. Од нив 19 на територија на СВР Битола, 18 на територија на СВР […]

Вести Македонија Ударни вести

Со ноќен радар за 5 часа санкционирани 201 возачи за брзо возење

  Во текот на изминатата вечер, во периодот од 21.00 до 02.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 201 возач. Од […]

Вести Македонија

МВР санкционира 459 возачи за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 459 возачи.   Од нив 80 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, […]

Вести Македонија Ударни вести

МВР изрече 743 санкции за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден (31.07.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 743 возачи.   Од нив 72 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од […]

Вести Македонија Ударни вести

Со ноќен радар санкционирани 116 возачи за брзо возење на низ цела држава

  Во текот на изминатата вечер, во периодот од 21.00 до 24.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 116 возачи. Од […]

Вести Македонија

Санкционирани 427 возачи на мотоцикли – 24 мотоцикли одземени

  Во периодот од 18.07.2022 до 24.07.2022 спроведена е засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 427 возачи. Од нив, 282 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 77 возеле без возачка дозвола, 24 мотоцикли се одземени […]

Вести Македонија Ударни вести

Во КПД Прилеп пронајдени ножеви и други забранети предмети

  Денеска полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за специјални полициски операции – Единица за брзо распоредување, во координација со Управата за извршување на санкции, спроведоа координирана полициска акција во Казнено-поправниот дом Прилеп. Притоа, извршени се претреси во Казнено-поправниот дом Прилеп, со цел пронаоѓање недозволиви […]

Вести Македонија

Санкционирани 395 возачи за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на цела држава, за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 395 возачи. Од нив 15 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно […]

Вести Македонија

Со ноќен радар санкционирани 126 возачи за брзо возење

  Во текот на изминатата вечер (17.07.2022) во периодот од 21.00 до 24.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 126 возачи. […]