Спорт

Вечерва Македонија игра против Шведска на светското ракометно првенство во Египет

Сподели:

 

Стартуваше Светското ракометно првенство во Египет.

Македонските ракометари денеска против Шведска, во 20:30 часот, ќе го играат премиерниот меч од светскиот шампионат во Египет.

За Македонија ова ќе биде седмо учество на ракометните мундијали.

 

 

 

Сподели: