Спорт

(Видео) Влезете во луксузниот стан на Новак Џоковиќ во Мајами – Има поглед од милион долари!

Сподели:

Првиот тенисер на светот, Новак Џоковиќ, неодамна купи луксузен стан во Мајами, што претставува последен збор на архитектурата.

Оваа неверојатна зграда се наоѓа на брегот на Мајами Бич. Совршен е за семеен живот.

Има три спални, три бањи … Прозорците се од подот до таванот, а Ноле и неговото семејство можат да уживаат во прекрасните погледи на Атлантскиот Океан, заливот, паркот и градот.

Станот поседува исто така два базени, спа, сауна, фитнес центар, бар …

Интересно, е тоа што тие исто така добија клуч од ексклузивниот приватен парк.

“Бев воодушевен од неверојатната услуга, ексклузивниот пристап до паркот, панорамскиот поглед на земјата и морето …

“Моето семејство ќе има совршен живот овде, јас сум воодушевен од дизајнот на оваа зграда”, рече Новак.

Погледнете го одблиску луксузот на Ноле во Мајами кој за него плати околу 9 милиони долари…

The post (Видео) Влезете во луксузниот стан на Новак Џоковиќ во Мајами – Има поглед од милион долари! appeared first on .

Powered by WPeMatico

Сподели: