7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде променливо облачно, претпладне претежно во јужните и југозападните делови ќе има и локални врнежи од дожд. Потоа продолжува периодот на стабилно време, со појава на утринска магла по одделни котлини.

Дневната температура ќе биде малку над просекот за овој период од годината.

Максималните дневни температури на воздухот следниот период ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 20 степени.

Сподели: