7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – ремето денска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен, а во западните делови од источен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени.

 

 

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од североисточен правец. T= 30 °C, P= 986 hPa, U= 34 %, V= 2 m/s. (Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Во среда, четврток и петок ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Сподели: