7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со слаба утринска магла. На места ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

 

 

Во Скопје ќе биде сончево. Температурата ќе се движи од 2 до до 20 степени.

Во наредните денови се очекуваат ниски утрински температури и услови за утринска магла по одделни котлини. Максималните дневни температури ќе достигнат до 22 степени.

Сподели: