ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде со појава на слаба магла по котлините, а на места и ниска облачност. Преку денот ќе биде претежно сончево со слаб променлив ветер.

 

 

Температурата ќе се движи од -5 до 17 степени. Во Скопје од -2 до 12 степени.

Наредните денови не очекува сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. Во утринските часови по одделни колтини ќе има услови за појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од -1 до 21 степени.