7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен, а во западните делови од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со слаб северозападен ветер.

 

 

Наредните денови, утринските температури ќе бидат значително ниски за овој период од годината. Утре ќе бидат во интервал од -9 до -1, во сабота од -6 до 0, а од недела ќе бидат во позначителен пораст.

Сподели: