7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно со сончеви периоди повеќе во северните делови. Преку денот ќе има повремен пороен дожд особено во појужните делови каде што понекаде врнежите ќе бидат ќе бидат пообилни и проследени со грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 29 степени. УВ=5

 

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со сончеви периоди Од пладневните часови ќе има услови за краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер.
T= 26 °C, P= 981 hPa, U= 38 %, V= 4 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Сподели: