7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северoзападен правец.

Температурата ќе се движи од 5 до 35 степени.

 

 

До петок ќе се задржи стабилно и топло време, а во сабота ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од недела температурите ќе бидат во постепено опаѓање. 

 

Сподели: