Вести Изјави Македонија Статуси

Заев со честитка: Дочекајте ја Новата 2020 со љубов и ентузијазам

 

“Празниците носат посебни чувства на радост, топлина и убавина во секој дом. Да ги искористиме за да се видиме со најблиските, да си раскажеме и заеднички да се подготвиме за новите предизвици.

Имајте убави последни денови од 2019 година и дочекајте ја Новата 2020 со љубов и ентузијазам” – напиша премиерот Заев на својот фб профил.

 

Сподели: