Вести Свет Ударни вести

Дачиќ: Политичка одлука е неекстрадицијата на Морина во Србија

 

Според шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, тоа што Северна Македонија не го екстрадира на Србија поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина претставува политичка одлука, смета шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ.

-” Ако некој се наоѓа на потерница на Интерпол, тогаш што има да се размислува дали да го екстрадира или не. Тука очевидно во прашање се политички причини” – истакна Дачиќ.

Сподели: