Вести Изјави Македонија Ударни вести

Филипче: Тестирани 14 лица од семејството на починатиот од Чаир

 

“Семејството на покојникот – на кој посмртниот брис му бил позитивен на коронавирус, денеска е тестирано. Тие прифатиле да бидат тестирани и земени се брисеви од 14 луѓе. Во Центарот за јавно здравје се пријавиле неколку семејства кои присуствувале на погребот. Осум вработени од приватната болница се во изолација поради контактот со пациентот кој починал и кај кого посмртно му бил дијагностициран ковид-19”, изјави министерот Венко Филипче.

Сподели: