Алтернатива Настани

GREEN VELVET И ERICK MORILLO НА СКОПСКО ЛИЗГАЛИШТЕ

Сподели:

MDgreenvelvetanderickmorillomuzickinastani

Скопско Лизгалиште,  16 Јуни

 На 16 јуни на Скопско лизгалиште не’ очекува единствениот целовечерен настан SOUNDBOX кој ексклузивно и прв пат во Македонија претставува двајца великани од американската диџеј сцена! Со реноме кое гарантира префинет електронски звук и извонредно музичко доживување, на SOUNDBOX доаѓаат: ексцентричниот Green Velvet – еден од водечките техно и хаус диџеи во светот познат по култните нумери „Flash“, „La La Land“, „Answering Machine“ и бројни хитови кои го дефинираа техно жанрот; како и херојот од денс музиката Erick Morillo – платинестиот добитник на престижни награди, основач на легендарната Subliminal Records и врвен светски промотор на сите стилови на хаус музиката.

Покрај нив, во листата на изведувачи за овој настан се запишуваат WISH.KO и АЛЕКСАНДАР МИСКОСКИ кои на единствената забава, која вкупно ќе трае повеќе од 6 часа, ќе го претстават звукот на домашната електронска сцена.

SOUNDBOX настанот во организација на Password Production и EEMM Group, ќе се одржи на 16 јуни на Скопско лизгалиште, со почеток во 22:00 часот, а влезот за посетителите ќе биде отворен од 21:30 часот.

БИЛЕТИ ВО ПРОДАЖНАТА МРЕЖА НА MkTickets!

 

Сподели: