Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ Еуросупер БС-98 поевтинува за 2 денари за литар

Сподели:

 

Од полноќ, малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-98 се намалува за два денара за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Цените на Еуросупер БС-95, Еуродизел (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство  и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат.

Од полноќ, литар Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 94 денари за литар. Цената на Еуросупер БС-95 останува 93,5 денари за литар, додека Еуродизел и понатаму ќе се продава по цена од 93 денари за литар.

Сподели: