Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Пендаровски: Палењето на знамето на Бугарија е недопустливо и за осуда

Сподели:

 

Претседателот Стево Пендаровски со реакција по повод палењето на знамето на Бугарија во Вевчани.

“Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда. Меѓу соседите е неопходно градење на доверба, разбирање и почитување” – изјави претседателот Пендаровски.

Сподели: