Вести Македонија Спорт

Ракометарите вечерва ќе играат за децата од СОС Детско село

Сподели:

 

Maкедонските ракометари денеска со почеток од 19 часот во „СЦ Борис Трајковски“ ќе играат пред полни трибини.

 

Ракометната федерација на Македонија потврди дека билетите за овој дуелот кој ќе биде поздравување на големите македонски ракометни имиња се распродадени.

Приходите од билетите се наменети за СОС Детско село.

Ви благодариме за хуманоста! – објавија од Ракометната федерација.

Сподели: