Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Приведени полициски службеници кои пукале со огнено оружје на семејна веселба

  На 28.08.2023 од страна од полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички истраги при ОВР Прилеп проширена е истрагата…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

МВР го демантира Мицкоски: Полицијата беше на лице место и веднаш реагираше

  МВР целосно ги демантира тврдењата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека полицијата не била присутна и не реагирала…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

За пукање на свадби се предвидени затворски казни

  Во општина Студеничани се одржа вонредна седница на Советот на општина Студеничани, на која присустуваа градоначалникот на општина Студеничани …

Повеќе