Вести Македонија Ударни вести

Орден за воени заслуги за Трајан Гоцевски, Логистичката база на АРМ и Организацијата на резервни офицери

  Претседателот и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски, денеска се обрати на централната свеченост, што по повод 18 Август – Денот на Армијата на Република Северна Македонија и јубилејот „30 години Армија“, се одржа во касарната „Илинден“ во Скопје.     Во рамки на централната свеченост, претседателот Пендаровски ги одликуваше првиот министер за […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери: Честит 18 август – Денот на Армијата

  Претседателот на Собранието, Талат Чафери испрати честитка до началникот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски и припадниците на војската. Во име пратениците во Собранието на Република Северна Македонија и во мое лично име Ви го честитам 18 август, Денот на Армијата на Република Северна Македонија Вам, на војниците од сите чинови, цивилните службеници во Армијата […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Стево Пендаровски: Нека ни е честит денот на Армијата!

  Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски, денеска присуствуваше и се обрати на централната свеченост по повод одбележувањето на 18 Август – Денот на Армијата на Република Северна Македонија.     Претседателот Пендаровски со Орден за воени заслуги ja одликуваше Армијата на Република Северна Македонија за професионалноста и […]