Вести Македонија Ударни вести

ЕУ повторно ќе ја стави С. Македонија на „црната листа“ за патување

Европската унија во петокот презеде чекори за враќање на патните ограничувања поради пандемијата на ковид за САД и уште пет други држави. Меѓу нив е и С. Македонија, пишува Дојче веле. Растот на бројот на новозаразени со коронавирус последниве недели ја враќа С. Македонија на „црната листа“ за патување во ЕУ. Веста за агенцијата Ројтерс […]