Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ковачевски-Едштадлер: Сега е совршен тајминг за почеток на пристапните преговори за Северна Македонија

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски на маргините на неговата работна посета на Република Грција, по…

Read More