Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Ковачевски-Кравињо: Португалија е подготвена да обезбеди и политичка и техничка поддршка во евроинтеграцискиот процес

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска имаше билатерална средба со министерот за надворешни работи на Португалија, Жоао Гомес Кравињо, кој е во дводневна официјална посета на нашата земја. На средбата премиерот Ковачевски и министерот Кравињо уште еднаш ја потврдија успешната билатерална соработка помеѓу Република Северна Македонија и Португалија и разговараа за можностите за интензивирање […]